Priemyselné elektroprevodovky

PRŮMYSLOVÉ ELEKTROPŘEVODOVKYPRŮMYSLOVÉ elektropřevodovky vybo gears

Průmyslová elektropřevodovka je uzavřený systém, který přenáší mechanickou energii do výstupního zařízení. Elektropřevodovky mohou měnit svou rychlost, točivý moment a jiné atributy na přeměnu energie na použitelný formát. Elekropřevodovka se používá v různých zařízeních pro široké spektrum účelů. Tyto stroje mohou zpomalit rychlost otáčení, aby se zvýšil točivý moment a rychlost. Níže jsou vysvětleny některé z různých typů průmyslových elektro-převodovek a jak se běžně používají.

6 TYPŮ PRŮMYSLOVÝCH ELEKTROPŘEVODOVEK A JEJICH NEJTYPIČTĚJŠÍ POUŽITÍ

1. TYP – spirálová elekropřevodovka

Spirálová průmyslová elektropřevodovka je nízkoenergetická a má kompaktní velikost. Toto zařízení se používá v široké škále průmyslových aplikací, ale typicky v těžkých provozech.

Spirálová převodovka je oblíbená a používá se ve výrobě::

 • plastů,
 • cementu,
 • gumy,
 • a dalších těžkých průmyslových prostředích.

Využívá se také v:

 • drtičích,
 • extruderech,
 • chladičích,
 • dopravnících.

Spirálová elektro-převodovka je jedinečná tím, že je upevněna v úhlu, který při pohybu umožňuje, aby více zubů pracovalo ve stejném směru. To poskytuje konstantní kontakt na dané časové období. Spirálové elektropřevodovky extrudéru se používají při maximální torzní tuhosti a při nízkohlučných aplikacích. Extruzní elektropřevodovky se používají v  průmyslu na výrobu a zpracování plastů a ve strojích, které vyžadují vysoký mechanický výkon.

2. TYP – koaxiální spirálová inline elektropřevodovka

koaxiální šroubová průmyslová elektropřevodovka je ideální pro náročné aplikace. Koaxiální spirálové čáry jsou známé svou kvalitou a účinností. Jsou vyráběny s vysokým stupněm specifikace, což umožňuje maximalizovat zatížení a převodové poměry.

3. TYP – šikmé spirálové převodovky

Hlavním znakem tohoto typu převodovky je zakřivená souprava zubů umístěna na kuželovitém povrchu. Kuželová šikmá převodovka slouží na rotační pohyby mezi neparalelními hřídeli.

Tyto průmyslové převodovky se obvykle používají:

 • v lomech,
 • v těžebním průmyslu,
 • na dopravních prostředcích.

4. TYP – šikmá kuželová elektropřevodovka

Šikmá kuželová elektro-převodovka je pozoruhodná svou pevnou a monolitickou konstrukcí, která ji činí použitelnou vtěžkých nákladech a jiných aplikacích. Tyto průmyslové elektropřevodovky poskytují mechanické výhody, když jsou namontovány na správném výstupu hřídele motoru. Tyto průmyslové elektro-převodovky  sú vysoko prispôsobiteľné na základe počtu zubov a ozubených kolies. Zvyčajne tak môžete nájsť tú ktorá, vyhovuje vašim potrebám.

5. TYP – redukční převodovky na redukci závitů

Průmyslové elektropřevodovky s redukcí šneku se používají k pohonu těžkých provozů. Šnekové elektropřevodovky se používají tehdy, když je třeba zvýšit rychlost mezi nepřekříženými hřídeli s křížovou osou. Tento typ průmyslové elektropřevodovky využívá šnekové kolo, které má velký průměr. Šnek nebo šroub zabírá se zuby v obvodové oblasti převodovky. Otáčivý pohyb šneku způsobuje, že se kolo pohybuje podobně v důsledku šroubového pohybu.

Většina těchto průmyslových převodovek se používá v těžkém průmyslu, jako například výroba:

 • hnojiv,
 • chemikálií,
 • zpracování hornin.

6. TYP – planetová elektropřevodovka

Planétová elektropřevodovka je ideální pro svou odolnost, přesnost a funkčnost a je pozoruhodná svými přesnými aplikacemi. Tento typ převodovky prodlužuje životnost vašeho zařízení a optimalizuje výkon. Planetové převodovky se dodávají buď v pevném typu dutého formátu nebo s různými možnostmi montáže včetně příruby, hřídele nebo nohy.

průmyslová elektropřevodovka průmyslové elektropřevodovky

Comments are closed.